Зміст і розмноження
В силу невеликих розмірів і невибагливості, канарок часто містять в домашніх умовах. Для їх утримання потрібна не дуже велика клітка (оптимальний розмір 30х20х30) і при належному догляді пташки можуть прожити в неволі до 14 років.
Найбільш зручна для утримання канарок клітина з металевих елементів - при необхідності таке житло легко продезінфікувати, обливши окропом. Нерідко серед любителів канарок можна використовуються клітини, зроблені з дерева або навіть з органічного скла. До переваг останньої можна віднести те, що в подібному житло птах добре видно, за нею зручно спостерігати. Розміри клітки повинні бути такий, щоб птах міг там вільно переміщатися. Повинна бути можливість встановити кілька жердинок для сидіння, можна навіть на одному рівні. Клітка повинна мати висувний піддон для зручності її очищення. Льоток зазвичай розташовується збоку.
Зазвичай для утримання канарок використовуються клітини прямокутної форми. Якщо в одному приміщенні містяться кілька птахів, то клітини легко можна встановити у вигляді вежі або іншим способом, щоб птахи не могли бачити сусіда і не відволікалися на нього, щоб не погіршувати спів. Найкращий варіант для розташування клітини - це добре освітлене місце, без потрапляння прямих сонячних кращою, далеко від опалювальних приладів. Слід уникати протягів.
Проводити дезінфекцію клітини необхідно щотижня, не рідше двох разів. Очищенні підлягають всі елементи конструкції, а також іграшки, жердочки, годівниці. Все має бути вимито, ошпарити окропом, і продезінфіковані настоянкою ромашки і хлорофосом. На час миття клітини птицю пересаджують в інше приміщення.
При організації житла для канарки повинні бути враховані деякі нюанси. У клітці обов'язково повинні розташовуватися жердочки. Товщина сідало повинна бути близько 1, 5 см. Всередині паличка повинна бути порожнистої - це важливо при чищенні клітини - жердинку ошпарюють і витрушують з неї паразитів. Поверхня сідала повинна бути шорсткою.
Располагать жердочки можна на одному рівні, але таким чином, щоб птах міг би перелітати з одного на інший.
У клітці повинна бути ємність для води. Для цих цілей краще всього використовувати скляну неглибоку мисочку і розташовувати її на дні клітки. Вода для піться повинна бути нормальною кімнатної температури, попередньо відфільтрована і відстояна.
Найкраща годівниця для канарки - висувна. Зазвичай годівницю встановлюють на дно клітки, але при такому розташуванні корм може швидко забрудняться. Тому, висувна годівниця - найкраще рішення для вашої птиці - її можна швидко почистити і в клітці не створиться антисанітарних умов. На стінках клітини можна розташувати також невеликі, типу наперстків, кормушечкі, куди кладеться підгодівля у вигляді тертих овочів або фруктів.
У клітці крім усього іншого обов'язково повинна знаходиться купалка. Ставити її треба в міру необхідності, і відразу після водних процедур прибирати. Канарки надзвичайно люблять купатися, але до цього їх треба привчати з місячного віку. Вода для купання повинна бути теплою, але не гарячою. Після купання купалка забирається.
Протягом дня канарку необхідно випускати на 10-40 хвилин політати. При бажанні, птицю можна навчити сідає людині на руку - але це вимагає певного терпіння. Канарки чутливі до тону спілкування, тому розмовляти з ними треба неголосним спокійним голосом. Тільки так ви зможете зробити канарку ручний.
Накопичено багатий досвід розмноження канарок в неволі. При належному догляді нескладно отримати потомство у неволі. Але для спарювання необхідно підібрати гарну пару здорових птахів, віком від одного року до чотирьох-п'яти років. Птахи мають бути активними, мати гарну забарвлення і відрізнятися хорошими співочими здібностями. Генетично передається забарвлення двох батьків, а голос пташенята успадковують тільки від батька.
Після того, як утворюється пара, її поміщають в окрему клітку.
По розміром вона може бути трохи більше звичайної клітини. Для будівництва гнізда, яким в основному займається самка, птахів треба забезпечити матеріалом. Як нього використовують нарізані нитки, лляні або бавовняні. Підійдуть також клаптики або клубочки.
У дикій природі гніздо канарок має форму чаші, деякі господарі намагаються створити своїм вихованцям схожі умови. Таке гніздо вішають у в кутку клітки. Його не можна переносити або міняти його місце розташування, особливо, якщо самка вже відклала яйця. Тільки у випадку екстреної необхідності можна провести цю процедуру і з особливими пересторогами (вночі), інакше канарейка може кинути гніздо і потомство. В період гніздування канаркам потрібна тиша і спокій.
Зазвичай, самка готує гніздо близько тижня. Після чого робить кладку. Інкубаційний період триває близько двох тижнів. Батьки чергуються в насиживании. У виходжуванні та годуванні потомства також беруть участь обидва батьки. Після того як пташенята підростають і залишають гніздо (на 16-18 день), якщо самець не був отсажен з клітки, самка може зробити нову кладку. У такому випадку в клітку вішають ще одне гніздо або додають будівельний матеріал для його будівництва.
В період виведення пташенят птахам треба забезпечити гарне харчування. Крім зерен, в раціон слід включити білковий корм: терте яйце з підсушений хліб. Далі в цю суміш додається моркву. Пташенята починають самостійно харчуватися через місяць після вилуплення.
Основний раціон харчування для канарок складається із зернової суміші. Однією птахові в день потрібно 1-2 чайних ложки корму. Основа меню - вівсяна крупа. До неї додають у різних пропорціях: просо, насіння соняшнику, мак, морква. З фруктів і овочів канарки воліють яблуко, грушу, виноград, зелений салат, петрушку і шпинат.
Немає коментарів:
Дописати коментар